БАЙГУУЛЛАГЫН ТҮҮХ

           Манай байгууллага нь Чойр хотын Ардын Хурлын Гүйцэтгэх захиргааны 1991 оны 09-р сарын 20-ны өдрийн 09 тоот тогтоолоор Чойр хотын “Хүүхдийн Төлөө Төв” нэртэйгээр анх байгуулагдсан түүхтэй. 1994 онд Чойр хот Говьсүмбэр аймаг болсоноор 1994 оны 08-р сарын 30-ны өдрийн аймгийн Засаг даргын Б/02 тоот захирамжаар аймгийн “Хүүхдийн Төлөө Төв”, 2009 оны 05-р сарын 12-ны өдрийн А/136 тоот аймгийн Засаг даргын захирамжаар “Хүүхдийн төлөө хэлтэс”, 2012 оны 12 сарын 05-ны өдрийн А/01 тоот аймгийн Засаг даргын захирамжаар Хүүхэд, гэр бүлийн хөгжлийн хэлтэс, 2016 оны 09 сарын 22-ны өдрийн А/51 тоот захирамжаар Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар болон ажиллаж байна.

БАЙГУУЛЛАГЫН БҮТЭЦ, ОРОН ТООНЫ ТАЛААР

Манай байгууллага нь 1991 онд анх байгуулагдахдаа 2 орон тоотойгоор /дарга 1 зохион байгуулагч/ ажиллаж байсан бол

1992 онд 4 орон тоотой /дарга-1, зохион байгуулагч-3/,

1995 онд 2 орон тоотой / дарга-1 зохион байгуулагч-1/

1997 онд 3 орон тоотой /дарга-1, арга зүйч-2/

2000 онд 2 орон тоотой /дарга-1, арга зүйч-1/

2006 онд 3 орон тоотой /дарга-1, арга зүйч-2/

2007 онд 5 орон тоотой /дарга-1, арга зүйч-2, нягтлан бодогч-1, нярав-1/

2009 онд 5 орон тоотойгоор /дарга-1, ахлах мэргэжилтэн-1, мэргэжилтэн-1, нягтлан бодогч-1, нярав-1/

2011 онд 5,5 орон тоотойгоор /дарга-1, мэргэжилтэн-2, ня-бо-0,5, нярав, архив, бичиг хэрэг-1, жолооч-1/

2014 онд 5 орон тоотой /дарга-1, мэргэжилтэн-3, нягтлан бодогч-1/

2016 онд 5 орон тоотой /дарга-1, мэргэжилтэн-3, нягтлан бодогч-1/

2017 онд  5 орон тоотой /дарга-1, мэргэжилтэн-3, нягтлан бодогч-1/

2018 онд 11 орон тоотой /дарга-1, мэргэжилтэн-5,  нийгмийн ажилтан-сэтгэлүйч-1 нягтлан бодогч-1, дотоод ажил, архив, бичиг хэрэг-1, үйлчлэгч-1, харуул хамгаалалт-1,/ үйл ажиллагаагаа явуулж байна.

БАЙГУУЛЛАГЫН ҮЕ ҮЕИЙН ДАРГА НАР

1991.09.20-1992.08.25 – Цэдэвсүрэн Уранчимэг

1992.08.25-1994.08.22 – Жамъянгийн Цэвээндулам

1994.08.22-1995.07 – Мажаагийн Батжаргал

1995.07-1998.06.09 – Батаагийн Баттулга

1998.06.09-1999.10 – Цэвэгдоржийн Цогзолмаа

1999.10.04-2010.03.01 – Хүүгийн Баяржаргал

2010.03.01-2014.05 – Лувсанцэрэнгийн Уранчимэг

2014.05-2015.01 – Ганбаярын  Баярцэнгэл

2015.01-2015.05 – Баярсайханы Улаанхүү

2015.05-2015.11 – Лувсанцэрэнгийн Уранчимэг

2015.11-2016.11- Гарьдгаагийн Сайнтөр

2016 оны 12 сараас эхлэн Цэдэнпилийн Оюунбилэг ажиллаж байна.

АРГА ЗҮЙЧИД

1991.11.15-1992.08.25 – Жамъянгийн Цэвээндулам зохион байгуулагчаар

1992.09.21-1994 – Г.Батбаяр Шивээговь хорооны “Хүүхдийн асуудал эрхэлсэн арга зүйч”

1992.09.21-1994 – н. Оюунбилэг Сүмбэр хорооны “Хүүхдийн асуудал эрхэлсэн арга зүйч”

1992.09.21-1994- С.Отгонжаргал Баянтал хорооны “Хүүхдийн асуудал эрхэлсэн арга зүйч”

1995.01.05- Нямдаш Туяа “Хүүхэд залуучуудын соёл хүмүүжлийн асуудал эрхэлсэн зохион байгуулагч”

1995.06.01-1995.07.01 – Батаагийн Баттулга 3Хүүхэд залуучуудын соёл хүмүүжил”-ийн асуудал эрхэлсэн зохион байгуулагч

1995.09-1996.06 – Н.Батдэлгэр “Хүүхэд залуучуудын соёл хүмүүжлийн асуудал эрхэлсэн зохион байгуулагч”

1997.02.01-1997.04.01 – Ц.Амаржаргал арга зүйчээр

1997.04.01-1999.12.31 – Банзрагчийн Баярмаа арга зүйчээр

1997.12.19-1998.02.01-  Цэрэндоржийн Болор арга зүйчээр

2006.09-2009 – Нямаагийн Дуламсүрэн арга зүйчээр

2008.09.05-2009.04.06 хүртэл Доржнямбуугийн Баяржаргал арга зүйчээр

2009.05 сараас Н.Туяа хүүхдийн эрх хамгаалал хариуцсан мэргэжилтнээр

2009.05 сараас Г.Уранчимэг Хүүхдийн оролцоо, мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.01.02-2014.06.03 – Ц.Дүгэрсүрэн Хүүхдийн хөгжил-оролцоо, мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.06.04-2014.06.30 – Г.Хонгорзул Хүүхдийн хөгжил-оролцоо, мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.07.01-2015.07.24 -Г.Нямсүрэн Хүүхдийн хөгжил, оролцоо хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.07.25-2014.12 сар хүртэл Т.Уранчимэг дотоод ажил, мониторинг хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.10.29-2015.02.09 хүртэл П.Одонхүү хүүхдийн эрх хамгаалал хариуцсан мэргэжилтнээр

2014.12.17-ноос Э.Сувдмаа Дотоод ажил, мониторинг хариуцсан мэргэжилтэн

2016.01.03-наас Э.Урантунгалаг Хүүхдийн хөгжил оролцоо мэдээ, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтнээр

2016.06.01-нээс Б.Оюун-Эрдэнэ Хяналт шинжилгээ үнэлгээ, мониторинг хариуцсан мэргэжилтэн

2016.11 сараас эхлэн Д.Оюунсайхан Хяналт шинжилгээ үнэлгээ, мониторинг хариуцсан мэргэжилтнээр одоог хүртэл
ажиллаж байна.

БАЙГУУЛЛАГЫН АЖ АХУЙН АЖИЛЧИД

2007.02.01-2014.05.20 хүртэл Цэнд-Аюушийн Цэрэнчимэд Нягтлан бодогч

2007.02.01-2008.09.01 Бямбаагийн Цэнгэлмаа Компьютерийн операторч

2008.01.02-2013.09.30 хүртэл Буянжаргалын Оюунтуяа, Нярав бичиг хэрэг, архивын ажилтан

2011.12.01-2014. Раднаагийн Чинболд Жолооч

2013.10.01-2014.07.24 хүртэл Ц.Үүрийнтуяа Нярав,бичиг хэрэг архивын ажилтан

2014.06.30-2014.10.06 хүртэл Д.Батсуурь Жолооч

2014.05.20-2016.03.01 хүртэл Долгорын Оюунцэцэг Нягтлан бодогч

2016.03.01- Болдбаярын Мэндбаяр Нягтлан бодогч

2014.10.27-2016.03.01 хүртэл Т.Тунгалагжаргал Үйлчлэгч

2016.03.01-2016.08.01 хүртэл Б.Мөнгөнтуул үйлчлэгчээр

2016.10 сараас Долгорын Оюунцэцэг Нягтлан бодогч

2018.02-2018. 05 сар хүртэл Д.Бат-Эрдэнэ харуулаар

2018.02-2018.0.10 сар хүртэл нийгмийн ажилтнаар М.Дэлгэрмаа

2018.02-2018.02 сар хүртэл н.Ариунзаяа архив бичиг хэргийн ажилтнаар

2018.11 сараас одоог хүртэл нийгмийн ажилтнаар Б.Шархүү

2018.10 сараас одоог хүртэл архив, дотоод ажил хариуцсан ажилтнаар Э.Давааням

2018.06 сараас одоог хүртэл харуул, жолоочоор Д.Пүрэвням

2017.05 сараас одоог хүртэл Д.Отгончимэг үйлчлэгчээр